O'Reilly Conventional High Mileage Motor Oil 10W-30 1 Quart - HIGHMILE10-30
MasterPro Chassis Tie Rod End Adjusting Sleeve - ES3090S
BrakeBest Select Front Ceramic Brake Pads - SC1303
Product
- Part #:
- HIGHMILE10-30
- Line:
- ORO
Attributes
Warranty
Color
Black
----
Black
----
Diameter (in)
0.551 Inch
Diameter (mm)
13.99mm
Material
Steel
Mount Type
Solid
Thread Size
M14-1.50
Length (in)
6.630 Inch
Length (mm)
168.402mm
Hardware Included
No
Yes
Bracket Included
Yes
Installation Hardware Included
Clamps Included
No
Washer Included
Viscosity Index
Wear Sensor Type
Mechanical
Slotted
Heat Shield Included
Instructions Included
Bushing Material
Rubber
Number Of Mounting Holes
4
Anti-Rattle Clip Included
Nut Included
Number Of Studs
0
Container Size
1 Quart
Oil Composition
Conventional
Brake Pad Material
Ceramic
Viscosity Grade/Weight
10W-30