Shell Rotella Synthetic Blend 15W-40 Motor Oil 2.5 Gallon - T5-15-40-2.5
Denso Direct Fit Air-Fuel Ratio Sensor - 234-5175
Gates Super HC V-Belt 5/8 Inch x 45 Inch - 5VX450
Product
- Part #:
- T5-15-40-2.5
- Line:
- SHE
Attributes
Warranty
Angle (Deg)
----
----
41 Degree
Material
EPDM Rubber
Notched
Yes
Number Of Strands
Number Of Wires
4
Section
5VX
Thread Size
M18-1.50
M18
Top Width (in)
5/8 Inch
Top Width (mm)
16mm
Terminal Type
Blade
Connector Shape
Oval
Terminal Gender
Female
Female
Technology
Narrow Band
Wide Band
Hex Size (mm)
22mm
Attachment Method
Screw-In
Screw-In
Overall Length (in)
26-3/4 Inch
11-7/16 Inch
Hex Size (in)
7/8 Inch
Belt Type
V-Belt
Outside Length (in)
45 Inch
Outside Length (mm)
1143mm
Viscosity Index
Output Signal Range (V)
0 To 1 Volt
Heated
Yes
Fuel Type
Diesel
Container Size
2.5 Gallon
Oil Composition
Synthetic Blend
Belt Back Material
Ethylene Elastomer
Viscosity Grade/Weight
15W-40