O'Reilly Conventional High Mileage Motor Oil 10W-40 1 Quart - HIGHMILE10-40
Gates FleetRunner Micro-V Serpentine Belt 7 Rib 68-3/16 Inch - K070677HD
Product
- Part #:
- HIGHMILE10-40
- Line:
- ORO
- Part #:
- K070677HD
- Line:
- GAT
Attributes
Warranty
Mount Type
----
Solid
----
Number Of Ribs
Top Width (in)
15/16 Inch
Top Width (mm)
24mm
Adjustable
No
Hardware Included
No
High Mileage
Yes
Lower Mount Type
Loop Bushing, Sleeve
Bushings Included
Yes
Outside Length (in)
68-3/16 Inch
Outside Length (mm)
1734mm
Viscosity Index
Bushing Material
Rubber
Number Of Mounting Holes
Fuel Type
Gasoline
Number Of Studs
Mount Material
Steel
GM Dexos(TM) Compatible
Racing
Container Size
1 Quart
Gas Charged
Oil Composition
Conventional
Belt Back Material
EPDM Rubber
Viscosity Grade/Weight
10W-40