Mobil Delvac 1300 Super Heavy Duty Synthetic 15W-40 Motor Oil 5 Gallon - DELVAC15-40-5
Walker Quiet-Flow SS Exhaust Muffler Assembly - 56314
Product
- Part #:
- DELVAC15-40-5
- Line:
- MOB
Attributes
Warranty
Finish
Polished
----
----
Series
OEM Grade
Reversible
No
Hardware Included
No
Substrate Material
Ceramic
Overall Length (in)
48-1/4 Inch
69-1/16 Inch
Overall Length (mm)
1225mm
Bearing Type
Tapered
Number Of Outlets
Viscosity Index
Air Tube Adaptable
Heat Shield Included
Gasket Or Seal Included
Heat Shield Material
Aluminized Steel
Fuel Type
Diesel
Clamp Included
Number Of Inlets
Installation Type
Direct-Fit
Hangers Included
Yes
GM Dexos(TM) Compatible
Inlet Attachment Method
Bolt-On
Outlet Attachment Method
Clamp-On
Container Size
5 Gallon
Catalytic Converter Body Material
Stainless Steel
Muffler Body Shape
Oval
Muffler Body Material
Stainless Steel
Oil Composition
Synthetic
Air Tube Pre-Installed
Muffler Body Height (in)
7 Inch
Muffler Body Width (in)
9 Inch
Muffler Body Length (in)
22 Inch
Viscosity Grade/Weight
15W-40
Bearing/Cone Inside Diameter (in)
Bearing/Cone Inside Diameter (mm)
66.7mm
Bearing/Cone Outside Diameter (in)
Bearing/Cone Width (in)
Bearing/Cone Width (mm)
22mm