O'Reilly Oil Full Synthetic 10W-30 Motor Oil 5 Quart - HISYN10-30-5QT
Standard Ignition Fuel Pressure Regulator - PR60
Gates FleetRunner Micro-V Serpentine Belt 6 Rib 64-5/16 Inch - K060637HD
Product
- Part #:
- HISYN10-30-5QT
- Line:
- ORO
- Part #:
- K060637HD
- Line:
- GAT
Attributes
Warranty
Centerline Length (in)
25-13/16 Inch
----
----
Centerline Length (mm)
655mm
Material
EPDM Rubber
Number Of Branches
0
Number Of Ribs
Top Width (in)
13/16 Inch
Top Width (mm)
20mm
Type
Return
Adjustable
No
New Or Remanufactured
New
High Mileage
Yes
Operating Pressure (psi)
44 psi
Outside Length (in)
Outside Length (mm)
1634mm
Number Of Outlets
Viscosity Index
Molded
Yes
Fuel Type
Gasoline
Number Of Inlets
GM Dexos(TM) Compatible
No
Detergent Included
Racing
Container Size
5 Quart
Oil Composition
Full Synthetic
Belt Back Material
EPDM Rubber
Reference Port Included
Number Of Quick Connect Fittings
0
End 1 Inside Diameter (in)
End 2 Inside Diameter (in)
End 1 Inside Diameter (mm)
33mm
End 2 Inside Diameter (mm)
33mm
Viscosity Grade/Weight
10W-30