O'Reilly Oil Full Synthetic 10W-30 Motor Oil 5 Quart - HISYN10-30-5QT
Gates FleetRunner Micro-V Serpentine Belt 6 Rib 64-5/16 Inch - K060637HD
Product
- Part #:
- HISYN10-30-5QT
- Line:
- ORO
- Part #:
- K060637HD
- Line:
- GAT
Attributes
Warranty
Centerline Length (in)
25 Inch
----
----
Centerline Length (mm)
635mm
Inlet Thread Size
1-12 Inch
Material
EPDM Rubber
Micron Rating
10 Micron
Number Of Branches
0
Number Of Ribs
Style
Spin-On Canister
Top Width (in)
13/16 Inch
Top Width (mm)
20mm
Height (in)
7 Inch
Outside Diameter (in)
3-11/16 Inch
High Mileage
Yes
Flow Rate (GPM)
12 To 15 GPM
Outside Length (in)
Outside Length (mm)
1634mm
Drain Plug Included
No
Viscosity Index
Molded
Yes
Gasket Or Seal Included
Fuel Type
Gasoline
GM Dexos(TM) Compatible
No
Detergent Included
Racing
Container Size
5 Quart
Oil Composition
Full Synthetic
Belt Back Material
EPDM Rubber
Number Of Quick Connect Fittings
0
Filter Media
Cellulose
End 1 Inside Diameter (in)
1-3/8 Inch
End 2 Inside Diameter (in)
1-3/8 Inch
End 1 Inside Diameter (mm)
35mm
End 2 Inside Diameter (mm)
35mm
Viscosity Grade/Weight
10W-30